Ez is engem minősít, eddig még nem is hallottam erről, pedig nekem most -s gondolom így sokaknak- ez egy tökéletes megoldásnak látszik.
Beutalóm van!
(A torna hiánya -mely adódhat szabadságból, betegség miatt, vagy az időjárás miatti kimaradásból /é.: esőben nem tudok eljutni a tornára, mert hiába gumis a mankóm "lába", megcsúszik, ezért nem is kísérletezem ezzel/- viszont határozott romlással jár, főleg a bokám, lábfejem házatáján.)
Emma, a roki barátnőm, kérésére utánaérdeklődtem, hogy mi a módja a rehabilitációs intézetben végzett bejárós tornának, egyáltalán van-e ilyen lehetőség. Merthogy befeküdni mindkettőnk számára igen macerás lenne, viszont határozottan szükségünk van egy-két hét ilyen koncentrált elfoglaltságra.
Először telefonon beszéltem az OORI-val, ahol sokat voltam (ha igazán összeszámolom, akor kijön, hogy majd' 8 hónapot töltöttem a 7-es pavilonban), s ahol gyakorlatilag működőképes embert faragtak belőlem. (Köszi Anikó! /gyógytornász, megtanított állni, járni, ülni.../ Köszi András! Köszi Péter! /ergoterapeuták, megtanítottak ...nemes egyszerűséggel azt mondhatom, hogy megtanítottak élni az új testben, az új lehetőségekkel.../)
Akkor azt mondták, hogy létezik ilyen ellátás, de ezt mindenképpen meg kell beszélni, s ezért menjek be az ambulanciára, ekkor és ekkor.
Emával lebeszéltük a dolgot, s az adott időpontban neki is eredtünk.
Én -mint mondtam- sokáig éltem ott, de azóta gyökerestül megváltozott az intézet "csomagolása". Az utolsó rehabilitációm alatt már állt az új épület, s András kerekesszékkel bevitt oda, hogy megnézhessem azt, tehát annyi információm volt a dologról, hogy már semmi nem úgy lesz, mint ahogy emlékezhetnék rá; arról nem is beszélve, hogy nekem, ugyebár, nem is van olyanom, amivel emlékezhetnék bármire is...
Tehát, mentünk.
(Ismét egy roki-kötekedős megjegyzés: a kapuban a porta előtt ugye sorompó van, mint ahogy az a "rendes" közintézményeknél szokott. Ám itt, ha megáll az autó ahol kénytelen ezt tennie, nem tud kommunikálni a sofőr a portással, hisz az ablak a fülkén nincs egy szinten az autó ablakával, s ráadásul még vagy másfél méterrel előrébb is van (tehát a sorompó túloldalán, már bent az elzárt területen, s beljebb is, a köztes sávban futó járda túlsó oldalán), tehát mindenképpen ki kell szállni az autóból. Jelen helyzetben én voltam a járóképesebb kettőnk közül, így én evickéltem ki s kérdeztem meg a portástól a merre a merrét... ja és megkértem az engedélyt a behajtásra is, mert csak ott dolgozók és rokik mehetnek be autóval.)
Az új épületet meglátva azonnal meg is egyeztünk Emmával, hogy akkor mi idejövünk majd nyaralni, hisz inkább úgy néz ki az egész, mint egy bazi nagy apartmanház a sok erkélyével, semmint egy kórház...

Azt tudtuk, hogy éppen rendelési időben jövünk, úgyhogy arra számítottunk, hogy azért lézeng majd legalább arra néhány ember. (Reggel úgy is búcsúztam itthon a gyerekeimtől, hogy majd egyszer megyek haza, ki tudja mikor, az ambulancia gyorsaságától függ...) Nos, egy lélek, nem sok, annyi sem járt emeletszerte. Én rohanvást közlekedem, Emma kissé nehézkesebben, úgyhogy én fedeztem fel a kacskaringós, tágas folyosókat.
Felfedeztem a nővérpultot, de éppen Dr. Vén Ildikó főorvosasszony fordult ki onnan, mire odaértem volna, tehát azon melegében el is csíptem őt. Bemutatkoztam, és tudta ki vagyok!
(Ez sokat egyszerűsített a helyzetemen. Ezen mindig meglepődöm, hogy emlékeznek rám.) Elmondtam neki a dolgot, bemutattam őket egymásnak, s azt mondta, hogy megy telefonál a Nappali kórház főorvosának, megkérdezi, hogy most mehetünk-e oda vizsgálatra azonnal.
Cirka 10 perc alatt lerendeztűk ezt, aztán mentünk is tovább, ekkor már a 6-os pavilont megcélozva, egyenesen Dr. Szögi Beáta főorvosasszonyt keresve. A recepciónál vártunk és néhány perc múlva jött is a doktornő. Közben sikerült kikeresnem agyam eldigott tartalékai közt az információt, mely szerint annak idején több ízben találkoztam már vele, tehát legalább azt tudtam, hogy kire is várok.
Nagyon flottul ment a dolog, ő is emlékezett rám, ami ismét egy érdekes pont a személyes történetemben, s megbeszéltük, hogy a legközelebbi szabad időponton várnak mindkettőnket rendes betegként. Ez január 7., hétfő, s onnantól három héten át naponta 8-tól kettőig tart az elfoglaltság. Ebben minden bennefoglaltatik, ami nekünk kell: vizitorna, elektromos kezelések, egyéni és csoportos torna.
Kaptunk tájékoztatót, amit itt el lehet olvasni. (Ott katt az Osztályok-ra, majd Nappali kórház-ra.)
Szóval, megyek kórházba. És jövök is haza mindennap. Érdekes lesz, és biztosan nagyon fárasztó, pláne Emmának, aki vezetni fog nap mint nap oda-vissza, de biztos vagyok benne, hogy nagyon hasznunkra lesz az a három hét. Majd jegyzem a dolgot akkor is, mikor tényleg napirenden lesz.